ROBERT – wywiad TVN24

Start w wyścigu na 678km, tj. na potrójnym dystansie ironmana, wymaga ogromnych przygotowań fizycznych i mentalnych. Większość treningów, tzw. długich realizowana jest w samotności, te na basenie, siłowni, w otoczeniu innych osób bardzo pomagają psychicznie.

Niedawno TVN24 bis wyemitował 3 minutowy wywiad z Robertem zrealizowany 28 lutego br. (przepraszamy za słabą jakość dźwięku)

I jeszcze kilka zdjęć podczas demonstrowania takich ćwiczeń, które dla Roberta przygotował, odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne, Piotr Benewiat z Gdańska.  To nie są proste ćwiczenia siłowe, na takie nie ma po prostu czasu. Piotr opracowuje zestawy, które mają za zadanie jednoczesne angażowanie wielu partii mięśniowych, rozwijają siłę, rozciągają, a do tego poprawiają stabilizację. Z pozoru wyglądają na łatwe, ale przy wielu powtórzeniach … – Spróbuj!

Piotr Benewiat ćwiczenia stabilizujące z Robertem Karasiem – Sopot sala SKŻ
Piotr Benewiat ćwiczenia z Robertem Karasiem – Sopot sala SKŻ

Bez obawy, nie będziemy w tym miejscu rozpisywali planów treningowych – a poza tym, takie plany rozpisuje właśnie teamkaras.pl , albo np. Piotr Benewiat.

Kilka ciekawostek ze sportowego dnia rekordzisty świata na podwójnym dystansie IM, – tylko odpowiedzi Roberta:

budzę się o 4 rano, 4:30 zaczynam trening …np. 20km, z tym że pierwsze 10km w tempie rozgrzewkowym 4:15-4:20/ km, drugie 10km w tempie narastającym, aż do 3:15/km. Przekąska i potem lekki basen – 5km. Odpoczynek i śniadanie. Odpoczynek drzemka i po 14:00 główny trening – w takim wypadku rowerowy.

trenuję 3x dziennie przez 6 dni,

bywa, że jem tuż przed treningiem, po to, by ćwiczyć żołądek – ma poprawić efektywność odżywania podczas wyścigu,

włączam również treningi nocne, tak by przyzwyczajać się do obciążeń o różnych porach doby.


1% – KRS 0000174988
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *