Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”

[inf. o osobach tworzących 4 akcję  – kliknij górną zakładkę  „o nas” ]

www.przyszloscdladzieci.org

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”

Od 15 lat z powodzeniem wpieramy chore i niepełnosprawne dzieci z Warmii i Mazur. Rodzice walczący z chorobą swoich dzieci zrobili już wszystko, co tylko było w ich mocy. Niestety, często to nie wystarcza i bez pomocy innych ludzi maluchy nie mają szansy na powrót do zdrowia.

Fundacja została założona w grudniu 2002 r. przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. Obecnie jesteśmy największą na Warmii i Mazurach organizacją udzielającą indywidualnej pomocy niepełnosprawnym dzieciom. Stałą opieką obejmujemy już ponad 300 dzieci. Rocznie na pomoc przeznaczamy już ponad 800 tysięcy złotych. Od początku naszego istnienia na wsparcie przeznaczyliśmy blisko  6 mln zł.

Co nas wyróżnia od innych organizacji? Jesteśmy wiarygodni! Z roku na rok rośnie liczba osób, które darzą nas zaufaniem i przekazują nam swój 1% podatku! W roku 2017 pobiliśmy kolejny rekord uzyskując z 1% podatku kwotę ponad milion złotych!!

Nasze działania są dostrzegane i nagradzane: „Przyjaciel szpitala”. Nagroda wręczana, przez Szpital Dziecięcy w Olsztynie – styczeń 2007; Nagroda Kurpiowskiego Nepomuka i tytuł Honorowego Obywatela Gminy Kadzidło dla Jarosława Tokarczyka, Prezesa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” – czerwiec 2014; Nagroda Business Centre Club „Kosynierzy Przedsiębiorczości 2017″ – luty 2017; Kapituła Wielkiego Serca – Nagroda „Ludzi Dobrej Woli” – marzec 2017; „Godni naśladowania” wyróżnienie specjalne za 15-lecie działalności – czerwiec 2017.

Indywidualna pomoc w leczeniu oraz zakupie sprzętu rehabilitacyjnego, to główny kierunek naszego działania. Sprzęt rehabilitacyjny dla Olimpii z Pisza, specjalny wózek dla Barta ze Szczytna, operacja oka dla Wiktorii, sfinansowanie pierwszego etapu chemioterapii, to tylko niektóre przykłady pomocy w zakupie specjalistycznego sprzętu oraz leczeniu. Na przestrzeni kilku lat ponad dwadzieściorgu dzieciom z Warmii i Mazur przekazaliśmy własną pompę insulinową do precyzyjnego i bezbolesnego dawkowania insuliny, zakupiliśmy kilkanaście aparatów słuchowych, wózków inwalidzkich. Każdego roku dzięki naszej pomocy sprzęt dociera do potrzebujących dzieci.

Ponadto  doposażamy szpitale i organizujemy profilaktyczne badania dzieci. Dzięki wspólnym akcjom z firmą Michelin Polska, w ciągu ostatnich pięciu lat, do Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie trafił sprzęt o wartości ponad 150 tysięcy złotych i przebadanych została ponad 100 dzieci. Przegląd Malucha, to akcja profilaktyki nowotworów u dzieci , która była błyskawiczną odpowiedzią Fundacji na zaobserwowany w 2016 roku znaczny wzrost zachorowań dzieci na raka. Akcję bezpłatnych badań profilaktycznych przeprowadziliśmy w listopadzie ub. roku.

Nasze motto brzmi: „Pomagać może każdy”, do współpracy namawiamy przedszkola, szkoły, firmy, a także osoby znane i lubiane. Do każdej z tych grup kierujemy akcje, w które mogą się włączyć. Placówki edukacyjne namawiamy do włączenia się w akcję zbierania nakrętek Wkręć się i pomagaj! oraz w zbiórki świąteczne i akcję Kilometry Dobra! polegającą na biciu rekordu Guinessa w układaniu ciągu monet jednozłotowych.

Firmy wpierają nas w różny sposób. Firma Bartbo od wielu lat rozpoczyna sezon charytatywną zbiórką, udostępnia swój park do zabawy, każdemu kto zasili datkiem puszkę Fundacji.  Firma Schenker od 6 lat organizuje dwa razy w roku spotkania dla podopiecznych naszej Fundacji. Majonez Kętrzyński wypuścił na rynek limitowaną serię swoich produktów, z których część dochodu przekazała naszej Fundacji. Pracownicy Grupy DBK w całej Polsce brali udział w cyklu biegów przełajowych i wybiegali dla Fundacji łącznie 1410 km, które zostały przeliczone na złotówki.

Wspierają nas twarze znane i lubiane, m.in.: Zespół Perfect, Big Day, Izabela Trojanowska, Majka Jeżowska, Agnieszka Jastrzębska. W nasze działania włączają się sportowcy z regionu, m.in.: Konrad Bukowiecki, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Sarnacki, Przemysław Opalach, Sebastian Rozwadowski, Joanna Zachoszcz, zawodnicy drużyn: AZS Olsztyn, Stomil Olsztyn, Traveland i Lakers Olsztyn.