Twórcy akcji

Robert Karaś – główny bohater 4 akcji charytatywno – sportowej – „więcej niż ironman”. Trener triathlonu, aktualny rekordzista świata w ultra triathlonie na dystansie podwójnego ironman’a  [ 7,6 km wpław, 360 km na rowerze, 84,4 km biegiem.] W 2017 r. uzyskał czas 19h:44min:42sek, bijąc o ok. 6 min. poprzedni rekord.

Tomasz Tarnowski jest członkiem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i twórcą programu ZAKON MALTAŃSKI EKSTREMALNIE, który przez 3 edycje zebrał ok. 400 000 zł na działalność dobroczynną Fundacji Maltańskiej. Zmierzy się z triathlonem ekstremalnym – HARDA – hardasuka ultimate triathlon challenge.

tomasz.tarnowski@zakonmaltanski.pl

Kasia Tarnowska logistyka i sponsoring k.tarnowska@agencjafm.com.pl

Stanisław Szufa jest informatykiem, doktorantem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, wolontariuszem wspierającym projekty Zakonu Maltańskiego w Polsce.

Krzysiek Roch – studio A4 –  http://www.studioa4.com.pl/ od początku programu ZM Ekstremalnie wspiera nas graficznie.

EKSPERCI:

Wojciech Ratkowski, prof. nadzw. dr hab. Dziekan Wydział Turystyki i Rekreacji AWF Gdańsk. Prowadzi interdyscyplinarne badania nad wytrzymałością organizmu sportowców.

W 1984 r. w Dębnie, został Mistrzem Polski w maratonie – 2:12:49.

Tomek Tarnowski Wojtek Ratkowski Jurek Skarżyński przed Maratonem w Dębnie 2017 rok. 3 akcja: http://maraton.zakonmaltanski.pl/

Marta Naczyk  – dietetyk sportowy w zespole Forma na Szczyt, http://formanaszczyt.pl/ łączący pasję do górskich wyzwań wraz z logistyką żywieniową. Zajmuje się żywieniem osób, które przygotowują się do wypraw wysokogórskich, wspinają się i uprawiają sporty wytrzymałościowe (biegi ultra, kolarstwo, triathlon). Pracownik Zakładu Biochemii Żywienia Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkoleniowiec Kadry Himalaistów PZA, odpowiedzialna za zaplecze żywieniowe wyprawy oraz opiekę dietetyczną Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018.

Marta Naczyk – źródło: materiały własne

 Jurek Górski – o jego życiu opowiada film NAJLEPSZY w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W 1990 wygrał Mistrzostwa Świata na dystansie podwójnego ironmana, po 6 latach treningu. Wcześniej przez 14 lat był ciężko uzależniony od narkotyków. Słowo Jurka  do Roberta Karasia: „musisz bardzo tego chcieć„.

Jerzy Górski – NAJLEPSZY  źródło aleteia.pl

Marek Szerszyński – były zawodowy kolarz, medalisty Mistrzostw Polski, uczestnik wielkich wyścigów, bez pomocy którego Lech Piasecki, nie zdobyłby tytułu Mistrza Świata w 1985 roku. Marek prowadzi sklep i serwis rowerowy w Sopocie, przy ul. Dworcowej 1.  Lech Piasecki w wywiadzie dla Onet.pl „Mistrzostwa świata były ukoronowaniem wspaniałego sezonu. Tam bardzo pomógł mi Marek Szerszyński, który na ostatnich kilometrach likwidował wszystkie ucieczki. Dzięki temu zostawił mi bardzo dogodną pozycję do finiszu. Ja zawsze powtarzam, i powtórzę to jeszcze raz, połowę mojego złotego medalu mistrzostw świata należy do Marka Szerszyńskiego…”

Marek Szerszyński i Lech Piasecki 2017 źródło: FB https://www.facebook.com/rowery.sopot/

przekaż 1%

KRS 0000174988
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska”

www.zakonmaltanski.pl

Linki

o stronie